Copy
Külasta kodulehte
PRESSITEADE
13. aprill, 2016

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avalikustas Méliès d’Argenti lühifilmide võistlusprogrammi.

29. aprillist 1. maini toimuva 11. HÕFFi värskelt välja kuulutatud lühifilmide programmi kuulub lisaks värvikatele ulme-, fantaasia- ja õuduslühifilmidele ka näiteks Austraalia psühholoogiline ulmepõnevik “Lorne”, mille peaosa mängib mitmetes Hollyoodi filmideski osalenud austraalia staar Guy Pearce.

Sel aastal astuvad HÕFF-i Méliès d’Argenti lühifilmide võistlusprogrammis igaaastasesse võistlustulle žanriliselt väga kirev grupp filme, veidratest mustadest komöödiatest apokalüptiliste tulevikunägemusteni.
“Must karu” viib musta huumori uuele tasemele, “Öised võõrad” ja “Poltergeist” näitavad, kuidas anda kummitusfilmidele uus hingamine. Apokalüptiline “Piir” tutvustab maailma, kus pole alles enam ühtegi piirangut ning “Kosmoses surevad nad kõik” on austusavaldus klassikalistele ulmefilmidele, kus on kirsiks tordil varalahkunud David Bowie’ile sarnanev peategelane. “Hambad” ja “Kalamees” on omapärased nägemused tavapärastest kollifilmidest, milles on klassikalised muinasjutud ja legendid segatud üheks väga hirmutavaks seguks.
 
Teisele, võistlusvälisele programmile nimega "Väikesed luupainajad", toovad sära sellised Hollywoodi superstaarid nagu Guy Pearce (“Memento”, “Piinakamber”) ja Eric Roberts (“Pimeduse rüütel”, “Palgasõdurid”). Nad astuvad üles kahes väga erinevas, aga võrdselt suurepärases filmis “Lorne” ja “Naasmine”. “Lorne” on psühholoogiline uurimus apokalüptilisest üksindusest ja “Naasmine” on omapärane nägemus ajaga mängimisest.  
Film “Inimestest ja hiirtest” algab kui film pangaröövist, kuid läheb väga ootamatult üle ulme valdkonda. “Null” ja “Juliet” tutvustavad aga uut maailmakorda, kus harjumuspärased loodusseadused lakkavad olemast või kus inimesi lakkavad oma senisel kujul eksisteerimast.
Programmi lõpetab ulmelise retrohõnguga b-film/muusikal “Kutse maailma lõppu”.


HÕFF on žanrifilmidele pühendatud Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni liige ning osaleb igal aastal föderatsiooni parima lühifilmi auhinna nominentide selgitamises. Nimelt pääseb HÕFF-il võidutsenud ja Hõbedase Mélièsi (Méliès’ d’Argent) pälvinud lühifilm edasi lõppvooru, kus ta konkureerib teiste festivalide võidufilmidega lõppauhinna ehk Kuldse Mélièsi (Méliès d’Or) võitmise nimel. Filme hindab rahvusvaheline žürii: Can Evrenol (Türgi), Simon Rumley (Suurbritannia), Timo Diener (Eesti). Méliès’ programm toimub tänavu neljandat korda. Eelmisel aastal võidutses prantsuse lavastaja Jonathan Desoindre' lühifilm "Selle maa sool". 
 

Info
 
Ajakirjanikud saavad festivalile registreerida HÕFFi kodulehe aadressilt: http://2016.hoff.ee/est/press
 
HÕFF toimub 29. aprill – 1. maini Haapsalu kultuurikeskuses.
 
Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival on rahvusvahelise Euroopa fantastiliste filmide föderatsiooni Méliès liige.
 
Festivali korraldavad Haapsalu linnavalitsus, MTÜ HÕFF ja MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival.
 
Rohkem infot festivali filmide kohta HÕFFi kodulehel www.hoff.ee.
Kontakt
Helmut Jänes - HÕFFi programmi koordinaator
helmut.janes@poff.ee
"Lorne"
"Piir" - Edge
"Kosmoses surevad nad kõik" - They Will All Die in Space
"Hambad" - Pearlies
Share
Tweet
Forward
Meie aadress:
Tallinn Black Nights Film Festival
Telliskivi
60a
Tallinn 10412
Estonia

Add us to your address book


Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi