Copy
27. märts 2019

 

KUMU DOKUMENTAAL NÄITAB


Kumu auditoorium
27. märts kell 18

"Järgmine kloostrivaht"
 
Nagu terve maailm on globaliseeruvas muutuste pöörises, nii on ka uued ja moodsad ajad jõudnud mäges asuvasse Bhutani budistlikusse templisse. Palvusrituaale on asendamas jalgpall, mis üha enam nakatab sealseid noori, kes kõik soovivad saada suurteks mängijateks. Ka selle filmi peategelased, teismelised Gyembo ja Tashi, ei erine teistest. Facebook, jalgpall ja tüdrukud – see kõik käib kaasas normaalsete buda usku noorte eluga. Jääb küsimus, kas see meeldib ka nende vanematele, kes soovivad, et traditsioonid püsima jääksid.

Režissööride Arun Bhattarai ja Dorottya Zurbó film on kui peegelpilt muutuvast maailmast, mille eest ei päästa isegi kõrged mäed ja sajandeid kestnud traditsioonid. „Klooster on meie hing. See on kõik ja kõikjal,“ räägib isa oma teismelisele pojale. Mida oskakski üks noor hing sellise maailma tarkuse peale vastata? Kuid aega tagasi keerata ei saa.

Film esilinastus maailma nimekaima, Amsterdami dokumentaalfilmide festivali debüütfilmide võistlusprogrammis. Sissepääs tasuta
VAATA TREILERIT


HÕFF TEATAB


See võib tulla üllatusena, aga eelmise aasta suurimaid Rootsi filmi ekspordiartikleid on väike katastroofipõnevik „Uskumatu”, milles vahetult enne jaanipäeva muutuvad Rootsis üleöö tummaks kõik infokanalid ja enne, kui keegi aru saab, mis toimub, hakkavad juhtuma uskumatud asjad. Veidi enam kui sajasse riiki müüdud film valiti mullu ühe maailma nimekaima fantaasiafilmide festivali Fantastic Fest kavva ja pälvis kohe ka rahvusvahelise tähelepanu. „Muljetavaldavalt hästi tehtud väikese-eelarveline katastroofieepos,” kirjutas The Hollywood Reporter.

Rootsist on HÕFFi kavas teinegi film, „Hiiglasega” Rootsi parima filmi auhinna võitnud ja lühifilmiga „Las Palmas” miljonite Youtube´i kasutajate tähelepanu pälvinudJohannes Nyholmi uus töö „Koko-dii, koko-daa” – sürrealistlike elementidega psühholoogiline põnevusdraama lapse kaotanud abielupaarist, kes satub metsas telkides luupainajalike sündmuste keerisesse. „Kellavärgiga apelsin” kohtub „Lõputu küünlapäevaga”, nagu kirjutas selle kohta filmifestival CPH:DOX, mis hetkel Kopenhaagenis pooleli on. Nimekal Sundance´i festivalil esilinastunud film tiirleb hoogsalt maailma festivalide karussellis ja jõuab Rootsi kinodesse alles suvel.
VAATA "USKUMATU" TREILERIT

 

VIIMANE VÕIMALUS! SOODUSHINNAGA HÕFFI PASS


14. HÕFF toimub 25.-28. aprillini. Soodushinnaga passid on müügil ainult 31. märtsini. Mis siis Haapsalus saama hakkab?
  • HÕFFi paraad ja öine orienteerumine on tagasi, uues kuues ja ägedamalt kui kunagi varem;
  • tähistame "Matrixi" 20. aasta juubelit;
  • pidutseme kahel peol Kuursaalis ja kultuurikeskuse retrosaalis toimuval videodiskol;
  • mängime virtuaalreaalsusmänge;
  • vaatame üle 30 pöörase, judinaid tekitava, värinaid ja ehmatusi esile kutsuva ning lõkerdavalt naerma ajava õudus- ja fantaasiafilmi!
OSTA PASS SIIT
Facebook
Twitter
Instagram

Tere, PÖFFi sõber!
Said selle meili, kuna oled tellinud PÖFFi uudiskirja.

 
Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi 

Meie Aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Telliskivi 60a, 10412 Tallinn
+372 5620 8308
info@poff.ee