Copy
8. mai 2019

 

KUMU DOKUMENTAAL NÄITAB

Kumu auditoorium
8. mai kell 18

"Barbara Rubin ja plahvatuslik New Yorgi underground"
 
Olles vaid 18-aastane, jahmatas Barabara Rubin (1945‒1980) kogu New Yorgi underground-skeenet oma kunstilise orgia(porno)filmiga „Christmas On Earth“ (1964). Hetkega oli Barbarast saanud kuum nimi, kellega tahtsid sõbrutseda ja ennast näidata nii Bob Dylan kui Andy Warhol ning kelle kõrval nähti alatasa sebimas selliseid New Yorgi kunstiringkonna jumalusi nagu Robert Franck, Jack Smith, Allen Ginsberg jpt. Kuni ta 23-aastaselt oma elus kannapöörde tegi ja hassiidiks hakkas. 

Film põhineb paljuski tänavu manalateele läinud avangardfilmi pioneeri ja Barbara mentori Jonas Mekase (1922‒2019) haruldastel arhiivikaadritel, kus me näeme meestekeskses maailmas tegutsemas naist, kes uskus, et tema filmid suudavad maailma muuta. 

Seansi juhatab sisse filmitegija Piibe Kolka. Film on alaealistele mittesoovitatav.
VAATA TREILERIT


HÕFF TEGI REKORDI

14. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival püstitas uue publikurekordi, kogudes seansside ja ürituste peale kokku 5541 külastust. Eelmise aasta tulemust ületab see ligemale tuhande võrra.

HÕFFi juhi Helmut Jänese sõnul lükkab see ümber aastatega kivistunud arusaama, et festival on jäänud paigale tammuma. „Rahvarohked eriüritused, publikut täis saalid, mõnus atmosfäär ja tunnetatav festivali aura mitte ainult kultuurimaja seinte vahel, vaid terves Haapsalu linnas on tõestuseks, et HÕFF on valinud õige tee," ütles ta. 

Enim vaatajaid – veidi üle viiesaja ehk täismaja – kogus festivali avamisseanss, kus linastusid Eesti lühifilm „Karv” ja „Friigid”. Publik valis oma lemmikfilmiks Jaapani õuduskomöödia „Las kaamera käib – zombid”. 

Vastukajast: „Mitte kusagil pole sellist festivali, kus kogu linn elab ainult selle nimel – terve Haapsalu muutub sel ajal HÕFFi laiendiks.” (Mart Sander Kanal 2 saates „Õhtu!”. „HÕFF on pidu, sõna otseses mõttes.” (Ene Kallas ajalehes „Meie Maa”)
LOE LISAKS
Facebook
Twitter
Instagram

Tere, PÖFFi sõber!
Saad seda uudiskirja, kuna oled PÖFFi Hundikarja liige.

 
Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi 

Meie Aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Telliskivi 60a, 10412 Tallinn
+372 5620 8308
info@poff.ee