Copy
17. aprill 2019

 

KUMU DOKUMENTAAL NÄITAB

Kumu auditoorium
17. aprill kell 18

"Armastusega, Cecil"
 
Inglise fotograaf, kirjanik, maalija, moe- ja lavakujunduskunstnik Cecil Beaton (1904‒1980) oli särav isiksus, kes lisaks loomingulisele pärandile jäädvustas 20. sajandi kultuurielu ka kroonikuna. Dändiliku hoiakuga kunstnik töötas pikki aastaid Vogue’i fotograafina, oli nõutud portree- ja sõjafotograaf, pildistades kultuuri suurkujusid. Inglise kuninganna ihufotograafina kujundas ta olulisel määral ka kuningliku perekonna avalikku kuvandit. 

„Minu veetleva leedi“ (1964) kunstnikutöö ja kostüümide ning "Gigi“ (1958) kostüümide eest sai Beaton kokku kolm Oscarit; tema loomingut Broadwayl pärjati neljal korral Tony auhinnaga. Ta oli ka osav sulesepp, kelle päevikud avaldati juba tema eluajal. Rikkaliku arhiivimaterjaliga soe, lüüriline, samas ka kriitiline portreelugu püsimatust loojast.

USA režissööri Lisa Immordino Vreelandi filmi juhatab sisse moefotograaf Toomas Volkmann.
VAATA TREILERIT


HÕFF NÄITAB EUROOPA PARIMAID LÜHIFILME

"Karv"

Kaheksa Euroopa filmi võistlevad Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil Hõbedase Mélièsi ehk Méliès d'Argent´i auhinnale, mis tagab otsepileti Euroopa parimate lühikeste fantaasiafilmide konkursi lõppvooru. Ja pange nüüd tähele! Võistlustules on koguni kolm Eesti filmi: Oskar Lehemaa „Karv”, Mattias Mälgu „Maasikaõgijad” ja Nicola Piovesani „Robot kaitseb sind”, mis valiti välja 150 esitatud töö seast.

„Olgu siis visuaalne nõiduslikkus, psühholoogiline terror, kummalisemast kummalisemad lood meilt ja mujalt või retrovaimus ulme – meie publik lahkub sellelt seansilt korralikult läbi raputatuna,” lubavad kuraatorid Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod.

# Kuula Ida Raadio HÕFFi erisaadet!
# Vaata mash-up'i
# Osta pass!
LOE LÄHEMALT

 

FILMILEGENDI HAUD VAJAB ABI


Filmiajaloohuvilistele ei ole kindlasti võõras Georges Mélièsi (1861-1938) nimi – tegu on mehega, keda peetakse ulmefilmi vaarisaks ja eriefektide kui väljendusvormi rajajaks, kelle käe all valmis sadu filme kõikides tol ajal eksisteerivates žanrites, sh ikooniline ulmefilm "Reis kuule" (kujutatud fotol).

Mélièsi haud Père Lachaise´i surnuaial Pariisis – üks väheseid kohti, kus kinoajaloo suurkujule saab austust avaldamas käia – on aga väga nigelas seisus. Tema lapselapselapsetütar on võtnud Kickstarteris ette kampaania, mille eesmärk on populaarne fännide reisisihtkoht korda teha, asutada fond haua korrashoiuks ka järgmisel kümnel aastal ning luua Mélièsile pühendatud kodulehekülg.

HÕFFi tiim teeb ka omalt poolt annetuse ja kutsub üles kõiki tänuväärset projekti toetama!
TOETA PROJEKTI


HOIDKE ALT, HÕFFI FÄNNIFILMID!


Läheneva HÕFFi puhul korraldasime 1-minutiliste fännifilmide konkursi. Valminud neli tööd esindavad ideaalselt õudus- ja fantaasiažanri laia spektrit, sisaldades näiteks nii rümbarembu-elementidega stop-motion-animatsiooni kui ka põletavalt aktuaalselt sotsiaalmeediapõhist horrorit.

Mine vaata valminud filme ja hääleta lemmikute poolt PÖFFi Instagramis!
VAATA FILME
Facebook
Twitter
Instagram

Tere, PÖFFi sõber!
Saad seda uudiskirja, kuna oled tellinud PÖFFi uudiskirja.

Eemalda mind siit nimekirjast    Uuenda tellimuse tingimusi 

Meie Aadress:
MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival
Telliskivi 60a, 10412 Tallinn
+372 5620 8308
info@poff.ee