Copy
Externý newsletter finančnej správy 14/2016, dvojtýždenník
View this email in your browser
Elektronický dovoz funguje naplno

Od spustenia nového colného automatizovaného informačného systému pre dovoz prijala finančná správa elektronicky viac ako 350 dovozných colných vyhlásení. Podnikateľské subjekty môžu využívať výhody systému eDovoz pre oblasť štandardných postupov od 11. júla 2016.

Viac info
Limity na dovoz tovaru pre osobnú spotrebu

430 eur je maximálna možná hodnota tovaru, ktorú si môžu občania priviezť z dovolenky z krajiny mimo EÚ a neplatiť pritom dane a clo. Obmedzené množstvá platia aj pre cigarety či alkohol.

Viac info
Elektronické schránky podľa zákona o e-Governmente

Finančná správa zatiaľ nebude doručovať dokumenty do elektronických schránok daňovníkov na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk. Občania aj podnikatelia majú plnohodnotný servis v podobe portálu finančnej správy www.financnasprava.sk.

Viac info
Neziskovky dostali takmer 31 miliónov eur

Tisícky neziskoviek majú už na svojich účtoch takmer 31 miliónov eur. Sú to peniaze, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca marca.

Viac info
Poďte na náš instagram!
Na sociálnych sieťach strávime denne niekoľko desiatok minút, niektorí až hodín. Na našom Facebooku sa dozviete vždy najnovšie informácie z oblastí daní a ciel. Začíname však aktívne žiť aj na Instagrame a Snapchate. Ak chcete vidieť fotky či videá zo zákulisia FS, sledujte nás!    ‪#financna_sprava
Colníci skontrolujú vaše suveníry z dovoleniek
Pokuta alebo trest odňatia slobody na dobu od šesť mesiacov do troch rokov hrozí tomu, kto sa pokúša previezť cez hranice ohrozené druhy rastlín a živočíchov, prípadne výrobkov z nich. V súčasnosti je obchod s viac ako 900 druhmi živočíchov a rastlín úplne zakázaný a s viac ako 33 000 je pod kontrolou Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES). Slovenskí colníci zaznamenali v minulom roku 12 prípadov nelegálneho dovozu.
Viac info
Infoservis
Máte otázky?

Na Call centre Vám radi poradíme

048/4317 222

 
Ak máte otázky týkajúce sa daní, cla alebo technickej podpory, ale aj v prípade, že Vám ešte pošta nedoručila potvrdenia alebo iné dokumenty z daňových úradov, môžete volať v pracovné dni v čase 8,00 - 16,00 hod. 
Sledujte nás na Facebooku
Sledujte nás na Facebooku
Vydáva Finančné riaditeľstvo SR, oddelenie komunikačné 
adresa redakcie:  Mierová 23, 815 11 Bratislava 
email: casopis@financnasprava.sk 


This email was sent to daniel.sukup@financnasprava.sk
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Finančné riaditeľstvo SR · Lazovná 63 · Banská Bystrica 974 01 · Slovakia