Copy
دو ماهنامه خبری موسسه خیریه نیکان - بهمن و اسفند ۱۳۹۲
این ایمیل را در مرورگر خود ببینید
موسسه خیریه نیکان
فعالیتهای این مؤسسه از مدتها قبل آغاز شده است اما به طور رسمی، مؤسسه خیریه نیکان در آبانماه سال 1389 تحت شماره 26394 به ثبت رسیده است. هدف این موسسه انجام فعالیتهای خیرخواهانه ای همچون بورسیه های تحصیلی و دانشگاهی، پرداخت هزینه های درمانی و حمایتهای مالی و توزیع آذوقه بین خانواده های بی سرپرست و نیازمندی است که به دلیل مشکلات  جسمانی، اجتماعی یا اقتصادی قادر به تأمین هزینه های مذکور نمی باشند. هدف همیشگی ما ایجاد امید و حمایت از کسانی است که به اندازه ما در زندگی خوش شانس نبوده اند و همواره به یاد داریم که مورد اعتماد یاری کنندگان و حامیان عزیز خود هستیم و همچنین اعتقاد داریم که همه کمک ها باید در کمال صداقت و امانتداری هزینه و به دست مستمندان واقعی برسند.
 موفقیت بزرگ
 
به اطلاع تمامی حامیان و دوستان همیشگی موسسه خیریه نیکان ماموت می رسانیم که این موسسه بعد از شش ماه تلاش بی وقفه همکاران خود و گذراندن دو مرحله ممیزی سخت و بسیار دقیق توسط کارشناسان خبره SGS موفق به اخذ گواهینامه بین المللی NGO Benchmarking ویرایش 2009 از موسسه معتبرSGS گردید.
با اخذ این مدرک که به این موسسه اعتباری جهانی می بخشد، موسسه خیریه نیکان ماموت در زمره موسسات NGO بین المللی جای گرفت و در داخل کشور نیز یازدهمین موسسه خیریه ای شد که از بین هشت هزار موسسه خیریه فعال در ایران دارای این مدرک معتبر می باشند.
نیکان این موفقیت بزرگ را به خانواده بزرگ خود تبریک می گوید و امیدوار است که با گسترش فعالیت های انسان دوستانه در سطح استانداردهای جهانی، نام نیک خود را جاودانه حفظ کند.
روش درمان پیوند کلیه
 
در این روش یک کلیۀ سالم از شخص دیگر به بدن شما پیوند می‌شود که این کلیه می‌تواند به جای کلیۀ نارسایی که در بدن شما وجود داشت عمل کند.
پیوند کلیه می‌تواند کلیۀ از یک اهداء کننده زنده و یا کلیۀ اهداء کننده‌ای که به تازگی فوت کرده است صورت گیرد. اهداء کننده زنده می‌تواند از فامیل یا غریبه باشد.
- در افراد گیرنده پیوند و دهندۀ پیوند کلیه موارد زیر چک می‌شود:
گروه خونی
HLA •
 Cross-Match Antigen •
- عوارض احتمالی پیوند کلیه:
علیرغم بررسی موارد فوق در افراد دهندۀ کلیه و گیرنده ممکن است رد پیوند کلیه توسط بدن صورت گیرد که علت شایع برای رد پیوند می‌تواند عدم استفاده از داروهای تجویز شده می‌باشد. پزشکان برای جلوگیری از رد پیوند توسط سیستم ایمنی بدن از داروهای ایمونوساپرسیو استفاده می‌کنند این داروها باید تا موقعی که عملکرد کلیه‌ طبیعی شود مورد استفاده قرار گیرد. از عوارض داروهای ایمونوساپرسیو مستعد شدن بدن شما برای عفونتهای ویروسی و باکتریال می‌باشد بنابراین در این مدت زمان مراقبت بیشتری برای پیشگیری از بیماریها نیاز دارید.
برگرفته از سایت:  مرکز تحقیقات بیماریهای کلیوی و مجاری ادراری ایران
جراحی موفقیت آمیز

 
بر این سرای زبرجد نوشته اند به زر            
که جز نکویی اهل کرم نخواهد ماند
 
 
 
 چندی پیش
معجزه ای داشتیم : امیر سجاد پسر هفت ساله ای که دوکلیه اش از کار افتاده بود و دیالیز می شد برای کمک به ما رو کرد در حالی که موسسه ما بودجه ای نداشت یک فرشته به داد ما و پسر کوچولوی داستان رسید!
جناب آقای دکتر اتوکش در یک جراحی موفقیت آمیز به طور رایگان امیرسجاد رو پیوند کلیه زدند و باعث بهبود یک بیمار و خوشحالی خانواده او که قادر به تأمین مخارج درمان پسرشان نبودند شدند. همچنین سپاس فراوان از انجمن کلیه به دلیل اهدای یک کلیه به پسر عزیز و گلمون!
موسسه خیریه نیکان ضمن تشکر از این پزشک گرانقدر و انجمن، بابت خدمات انسان دوستانه شان آرزومند بهبودی تمام بیماران در سراسر جهان است.
 
 
 
تار و پود هنر

 
خانم سی و یک ساله ای که توسط موسسه خیریه نیکان ماموت برای خودکفایی به کمیته امداد امام خمینی معرفی حدود یک سال است که همسر خود را از دست داده است و پسری سیزده ساله دارد. کمیته یک دستگاه دار قالی در اختیار ایشان قرار داده و یک انجمن دولتی نخ قالی بافی به ایشان اهدا کرده است. با کمک کمیته و با تلاش و جدیت خود مددجو کارگاه کوچکی در منزل این خانم احداث شده و ایشان در حال حاضر مشغول بافت قالی است. قالی بافته شده توسط کمیته برای ایشان به فروش خواهد رسید.
 
مرکز بهزیستی نرگس
 
اینجا قطعه ای از بهشت ابدیست. اینجا سرزمین واژه های گمشده است. اینجا خانه ای است بزرگ با فرشتگانی کوچک و آرزوهایی که شاید به نظرشان دست نیافتنی باشد. مرکز بهزیستی نرگس عهده دار نگهداری فرزندان پسر 7 تا 17 ساله کم توان ذهنی بی سرپرست و ...
 
دو رستوران و یک گالری هنری به حامیان همیشگی ما اضافه شدند
گالری نقاشی جرجانی از حامیان موسسه خیریه نیکان است که درصدبالایی از فروش تابلوهای خود را به این موسسه خیریه اختصاص داده است. شما دوستان و همراهان عزیز می توانید با بازدید از این گالری از حضور در یک فضای هنری لذت ببرید.
وب سایت گالری جرجانی:
http://www.jorjanigallery.com
 
رستوران رمان به جمع حامیان همیشگی موسسه خیریه نیکان پیوسته است. این رستوران به منظورحمایت از نیازمندان، سی درصد از درآمد فروش خود را در یکشنبه اول و سوم هر ماه به نیکان اختصاص می دهد.  شما عزیزانی که مایلید علاوه بر صرف غذایی لذیذ در محیطی خاطره انگیز پول خود را به امور خیریه اختصاص دهید  می توانید از جمله حامیان نیکان باشید.
وب سایت رستوران رمان:
http://www.romanrestaurant.ir
 
رستوران باکس کلاسیک نیز به زمره حامیان دائم موسسه خیریه نیکان پیوسته است. این رستوران در روزهای شنبه پانزده درصد از درآمد خود را به نیکان اختصاص می دهد.  مطمئناً شما خیرین انسان دوست با تجربه صرف غذایی لذیذ در این رستوران، پول خود را در چرخه انرژی مثبت جهان هستی به جریان خواهید انداخت.
هنرمند مردمی
 
آقای علی دهکردی که از هنرمندان و بازیگران محبوب و مردمی تلویزیون و سینمای ایران هستند با حضور گرم خود در موسسه خیریه نیکان ما را سرافراز فرمودند. ایشان که با بازی در اولین فیلم سینمایی خود " از کرخه تا راین" بازی حرفه ای و به یادماندنی را ارائه دادند، تا کنون در شانزده فیلم سینمایی و چندین مجموعه موفق تلویزیونی ایفای نقش کرده است. آرامش، تواضع و انسان دوستی ایشان به عنوان چهره ای سرشناس قابل تحسین است. موسسه خیریه نیکان آرزومند سلامتی و کسب هر چه بیشتر موفقیت های افتخارآمیز در کارنامه هنری ایشان است.
حامیان خانواده های خوش شانس در این دو ماه
 
کسانی که به پاداش الهی ایمان دارند در بخشش سخاوتمندند
فهرست خیرین موسسه خیریه نیکان  در دو ماه اخیر با نام چند خیر سخاوتمند وانسان دوست مزین شده است. آنها با حمایت مالی و عاطفی خود لبخند شادی را بر لبان  مددجویان نیکان نشاندند و بدون شک این کار لذتی را دربردارد که تنها نیکوکاران از آن بهره مند می شوند. با آرزوی تندرستی و طول عمر برای حامیان عزیز سپاسگزار یاری ایشان هستیم و شما را در جریان شرح حال مختصری از افراد تحت پوشش آنها قرار می دهیم:
خیر بزرگواری، حامی یکی از مددجویان موسسه خیریه نیکان شده است که دختری دانشجوست. او در رشته روان شناسی در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل است و به رشته خود بسیار علاقه مند است. پدر و مادر او بیش از بیست سال است که از هم جدا شده اند و پدرش تکفل فرزندان خود را به عهده نگرفته است. این دختر ساعی که توان پرداخت شهریه دانشگاه خود را ندارد با وجود این حامی دلسوز با دلگرمی  و جدیت بیشتری به مطالعه همت گمارده است.

شقایق دختری نه ساله و باهوش است که به دلیل جدایی پدر و مادرش با مادربزرگ خود زندگی می کند. تنها عایدی مادربزرگ او دریافت یارانه و کمک کمیته امداد است که ماهیانه صد و چهل هزار تومان است. به لطف یک حامی دلسوز و مهربان، هزینه رفت و آمد شقایق به مدرسه، پوشاک و مخارج او تأمین می شود.

یک حامی مهربان دیگر یاریگر خانواده ای شده است که دو سال است پدر خود را که دوازده سال در بستر بیماری بود از دست داده است. مادر خانواده نه فرزند دارد که هفت تن آنها ازدواج کرده اند و دو تن دیگر با او زندگی می کنند. این خانم با وامی که از کمیته امداد گرفته است در منزل لبنیات درست می کند و می فروشد. او درآمد چندانی ندارد و حمایت مالی این خیر عزیز موجب رفاه حال این خانواده شده است.

حمایت مالی یک حامی دلسوز دیگر خرج دارو و درمان دختر بیست و هفت ساله ای می شود که به دلیل  شعله ور شدن اجاق خوراک پزی حین نفت کردن، دچار هفتاد و پنج درصد سوختگی در ناحیه سر، صورت و دو دست شده است. او تا کنون بیش از ده عمل جراحی برای ترمیم سوختگی اش داشته است. پدر او سرایدار است و توان تأمین هزینه درمان دخترش را ندارد.

حمایت مالی خیری بزرگوار موجب دلگرمی مادری شده است که از همسر خود جدا شده است و سه دختر بچه دارد.  حمایت مالی ایشان که ماهیانه به این خانواده اهدا می شود  از بار مالی مخارج زندگی آنها کاسته است. اوچند سال قبل برای پیش پرداخت پول خانه و تهیه لوازم زندگی ناچار به فروش کلیه اش شد. وی  به دلیل کم خونی شدید  و ضعف بدنی قادر به کار کردن نیست. ایشان برای مسکن مهر نام نویسی کرده اند و تا تحویل منزل شان به طور موقت در منزلی که یکی از خیرین در اختیارشان قرار داده است سکونت کرده اند. 
اهدا ویلچر

موسسه خیریه نیکان ماموت با کمک بهزیستی قزوین یک ویلچر برقی برای یکی از مددجویان این موسسه خریداری کرد. این مددجو خانم متأهلی است که معلولیت جسمی دارد و مادر پسری سه و نیم ساله است. ایشان و همسرشان هر دو از ناحیه پا ...
ادامه مطلب
حلزون گوش
 
یکی از زمینه های درمانی که موسسه خیریه نیکان از بدو فعالیت خود تا کنون به طور مستمر به آن پرداخته است اهدا تمام یا بخشی از هزینه جراحی پیوند حلزون گوش و هزینه جلسات گفتاردرمانی، برای مددجویان واجد شرایط به خصوص کودکان بوده است. دامنه فعالیت موسسه در این زمینه به قدری گسترده است که گویی نیکان را به عنوان خیریه حلزون گوش می شناسند. تا کنون بیش از پانزده مددجو از جانب نیکان برای این مهم یاری شده اند. در دو ماه اخیر نیز سه مددجو به نام های ثنا، ،محدثه و مادری سی و هفت ساله برای پیوند حلزون گوش و گفتاردرمانی تحت حمایت ما قرار گرفتند.  
بازسازی بخشهای داندانپزشکی و اورژانس بیمارستان حضرت علی اصغر
 
بیمارستان حضرت علی اصغر، بيمارستاني دانشگاهی – آموزشی است كه در سال 1343 تأسيس شد. این بیمارستان که در خیابان ظفر (شهید دستگردی) واقع شده است برای بازسازی و تعمیرات اتاق دندانپزشکی و بخش اورژانس به حمایت شما حامیان گرامی احتیاج دارد. موسسه خیریه نیکان در سال 1388 در بازسازی اتاقهای جراحی این بیمارستان مشارکت داشته است و در حال حاضر نیز بخشی از هزینه بازسازی بخش داندانپزشکی این بیمارستان را به عهده گرفته است. همچنین در سال گذشته واحد رادیولوژی این بیمارستان را موسسه خیریه پاپلی خلعتبری و چند خیّر بازسازی کردند. برای حمایت از این عمل خیرخواهانه می توانید با ما ارتباط برقرار کنید.
تقویم رومیزی 1393 نیکان
 
تقویم رومیزی سال ١٣٩٣ موسسه خیریه نیکان، مطابق سال گذشته با هدف خودکفایی خانواده های تحت پوشش این موسسه و همچنین کمک به بیماران به ویژه کودکان نیازمند در بیمارستانهای کشورمان آماده سفارش شماست.
شما خیر گرامی می توانید درصورت تمایل، درخواست خود را بابت سفارش تقویم با ما در میان بگذارید. شماره تلفن تماس: 22176001
از اسپانسرهای بسیار عزیزمان که در تهیه این تقویم زیبا ما را یاری رساندند تشکر میکنیم.  همیشه پایدار باشید.
:شرکتهای محترم
سه نان-سان ایچ-پاژن-گلستان-گامافن-شیرین عسل-الیزه-پلی رزین-صحت-میهن-دوپلی کالر و ماموت 
سپاس فراوان به داوطلبین گرافیست مهربان و دلسوزمان که چندین ماه زحمت کشیدند و با وجود کارهای شخصی خود طرحهای فوق العاده ای را برای نیکان طراحی کردند.
 :با تشکر از
جناب استاد مدیر هنری تقویم: آقای مجید ذاکری
طراحان: خانمها آزاده کبیری-افروه آذرکیش-ژینوس گرانمایه-سارا زند-منیره شفیعی-نازنین امیری-روشنک نور معبودی و آقایان حامد کمالپور-کیمیا حسینی پور
طراح گرافیست: خانم روشنک نور معبودی -مینیاتور
چاپ: پژمان وهبی

 
   
کمک آنلاین به نیکان
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Website
Website
Email us
Email us
All rights reserved.

سلام دوستان. ماهنامه خبری موسسه خیریه نیکان را به حضور شما تقدیم میکنیم. از اینکه همیشه حامی ما هستید سپاسگزاریم.  فراموش نکنید که: نیکان شمایید

Our mailing address is:
P.O Box:  Tehran/Iran 1988768667

unsubscribe from this list    update subscription preferences